Queen med Adam Lambert giver koncert i Danmark

Når de nye år indtræder, og midten af februar er nået, så vil Queen (med Brian May og Roger Taylor) have Adam Lambert med til Danmark, hvor de spiller i Jyske Bank Boxen i Herning den 15. Februar.

Når Queen + Adam Lambert gæster det Europæiske kontinent, vil turnéen vare hele seks uger, og blive højst sandsynligt til at være blandt næste år mest eftertragtede musikarrangementer.

Billetpriser: 465 / 565 / 655 kr. + gebyr
Billetsalget starter fredag 3. oktober kl. 10.00 via livenation.dk og billetnet.dk

Europa + UK turnéen

Tue 13 January    NEWCASTLE Arena
Wed 14 January    GLASGOW Hydro
Sat 17 January        LONDON O2 Arena
Tue 20 January    LEEDS Arena
Wed 21 January    MANCHESTER Arena
Friday 23 January    BIRMINGHAM NIA
Sat 24 January    NOTTINGHAM Arena
Mon 26 January    PARIS Zenith
Thu 29 January    COLOGNE Lanxess Arena
Fri 30 January    AMSTERDAM, Ziggo Dome
Sun 1 February    VIENNA Stadhalle
Mon 2 February    MUNICH Olympiahalle
Wed 4 February    BERLIN O2
Thu 5 February    HAMBURG O2
Sat 7 February        FRANKFURT Festhalle
Sun 8 February    BRUSSELS Palais 12
Tue 10 February    MILAN Forum
Fri 13 February    STUTTGART Schleyerhalle
Sun 15 February    HERNING Jyske Bank Boxen
Tue 17 February    PRAGUE O2
Thu 19February    ZURICH Hallenstadion